پیرو بخشنامه ۸۳۳۹ / ۹۹ / ۱۰۰۰ مورخ ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، به منظور ارائه خدمات غیرحضوری مفاصاحساب قراردادهای موضوع ماده (۳۸) قانون تامین اجتماعی به کارفرمایان به صورت سند الکترونیکی معتبر و ایجاد یک رویه واحد در فرآیند صدور و ابلاغ مفاصاحساب ماده (۳۸) قانون رعایت و اجرای مورد زیر الزامی می­ باشد:

  1. ابلاغ مفاصاحساب به واگذارکنندگان کار و مقاطعه ­کاران[۱] مستلزم دارا بودن شماره کارگاهی در سیستم جامع اتوماسیون بیمه­ ای و ایجاد حساب کاربری و تکمیل فرم درخواست و تعهدنامه استفاده از خدمات الکترونیک در سامانه خدمات الکترونیک به نشانی http://eservices.tamin.ir  می­ باشد.
  2. از آنجایی که ابلاغ مفاصاحساب ماده (۳۸) قانون از طریق شماره کارگاهی تخصیص یافته به نشانی درج شده در قرارداد به حساب کاربری واگذارندگان کار انجام می ­شود، می­ بایست به هنگام تخصیص ردیف پیمان با رعایت ضوابط نامنویسی متمرکز کارگاه و پیمان نسبت به شناسایی و ثبت شماره کارگاه مذکور اقدام نمایند. لذا با توجه به اهمیت موضوع لازم است در اسرع وقت اطلاعات کلیه ردیف پیمان­های فعال را از نظر انطباق اطلاعات ثبت شده در سامانه http://eservices.tamin.ir   اطلاعات پرونده مطالباتی قرارداد مورد بازبینی، اصلاح و تکمیل قرار گیرند.
  3. در مواردی که بنابه مساعدت با مقاطعه­ کاران، صدور مفاصاحساب پیش از انجام بازرسی از دفاتر قانونی یا دریافت تعهدنامه انجام شد، لازم است تعهدنامه مذکور صرفا یکبار برای هر دوره مالی اخذ گردد.
  4. از تاریخ صدور این بخش­نامه (۱۳۹۹/۰۹/۱۵) مفاصاحساب ماده (۳۸) قانون می­ بایست صرفا به صورت الکترونیک صادر و ابلاغ گردد و هرگونه اقدام مغایر فاقد اعتبار است.

لازم به ذکر است صدور مفاصاحساب می­ بایست ظرف مدت یک روز پس از وصول حق بیمه متعلقه انجام شود.

insurance


[۱] افرادی که ضمن عقد قرارداد یا پیمان یا صورت­جلسه مناقصه، انجام دادن هرگونه عمل و یا فروش کالایی را با شرایط مندرج در قرارداد یا پیمان یا صورت­جلسه مناقصه در قبال فرد یا بها به مدت معین تعهد نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *