پرش لینک ها

مالی و حسابداری

معرفی نرم افزار حسابداری جامع همراهان سیستم گوهر

نرم­ افزار حسابداری جامع همراهان سیستم گوهر بر مبنای مدل سنجش مسئولیت طراحی شده است که در آن یک بنگاه اقتصادی را در قالب واحدهای کوچک‌تر یا همان مرکز هزینه، درآمد، سود و سرمایه‌­گذاری طبقه‌­بندی می‌­نماید. مهم‌­ترین هدف از طراحی این مدل نرم ­افزار حسابداری جامع، دسترسی به انواع گزارشات متنوع جهت پاسخگویی به موقع به کلیه ذی ­نفعان درون سازمانی و برون‌­سازمانی است.

نرم ­افزار حسابداری جامع همراهان سیستم گوهر ویژگی‌هایی از جمله: طراحی کدینگ سرفصل حساب بر مبنای آخرین تغییرات IFRS و تفصیلی شناور درختی نامحدود، حسابداری ریالی و ارزی، دریافت انواع کدینگ از اکسل در کلیه سطوح سرفصل حساب­ها، عدم محدودیت در تعداد ارقام کد حساب، دریافت اسناد حسابداری از اکسل و فراخوانی اسناد از سیستم‌های جانبی، کلیدهای میانبر جهت سهولت کاربری نرم­ افزارها و … دارد.

نرم ­افزار جامع حسابداری همراهان سیستم گوهر  قابلیت‌ها و مزایای منحصر به فردی دارد، به همین دلیل به مهمترین ابزار تیم حسابداری در کسب و کارهای بزرگ، متوسط، کوچک و سازمان های دولتی تبدیل شده است.

برخی قابلیت های نرم افزار حسابداری جامع

 • حسابداری تجمیعی (شعب) و ارزی
 • امکان طراحی طول کدینگ حساب‌ها توسط کاربر
 • امکان طراحی کدینگ حساب‌ها به صورت درختی
 • امکان تعریف حساب‌های تفصیلی یونیک در سطوح متفاوت تفصیلی
 • تعریف انواع سند، جهت طبقه‌بندی اسناد حسابداری (عمومی، حقوق و دستمزد، استهلاک، خرید، فروش، تعدیلات سنواتی، اصلاحات طبقه بندی، بستن حسابها، اختتامیه و افتتاحیه و …)
 • ثبت اطلاعات اسناد حسابداری ریالی و ارزی به صورتهای یادداشت، موقت، بررسی شده و قطعی
 • ثبت اسناد حسابداری توسط کاربران متعدد به صورت همزمان
 • جستجوی اسناد بر اساس طبقه بندی نوع سند، تاریخ، شماره، عطف، مبلغ، شرح سند و …
 • جابجایی اسناد در یک تاریخ، جهت اصلاح مانده حساب‌ها
 • بستن حساب‌های موقت و دائم و صدور اسناد افتتاحیه و و اختتامیه
 • درج، حذف، شماره گذاری مجدد اسناد و انتقال اسناد از یک شرکت به شرکت دیگر
 • طبقه‌بندی و فیلترینگ اسناد بر اساس عملیات دریافت، پرداخت، فروش، حقوق و دستمزد، خرید کالا و خدمات، تدارکات و …
 • ثبت دفاتر قانونی به صورت ماهانه، روزانه و تک تک اسناد حسابداری به تعداد خطوط دفاتر روزنامه و کل
 • رویت اسناد خاص براساس نوع سند مانند استهلاک، حقوق و دستمزد و …  برای کلیه ماه های سال، به صورت جداگانه
 • تهیه گزارشات گروه، کل، معین، انواع تفصیلی، مرکز هزینه و فعالیت به صورت ساده و تحلیلی با توجه به تاریخ و شماره سند به صورت ریالی و ارزی و همچنین رویت دفاتر هر حساب تا مرحله سند حسابداری
 • تهیه گزارش کلیه ترازها به تفکیک چهار و شش ستونی با انتخاب دوره خاص (از سال تا سال، از ماه تا ماه، از تاریخ تا تاریخ، از شماره سند تا شماره سند) به صورت ارزی و ریالی با قابلیت مشخص نمودن نوع حساب و نوع سند
 • تهیه گزارشات تحلیلی و مقایسه ای با در نظر گرفتن مبنای مقایسه، ماهیت گزارش، محدوده اسناد و تعیین اولویت سطوح
 • تهیه اعلامیه بدهکار و بستانکار و ثبت سوابق اعلامیه‌های ارسالی
 • امکان ارسال اطلاعات به نرم‌افزار Excel، (جهت تهیه گزارشات مطلوب و مورد نظر کاربران در تمام سطوح، از سند حسابداری تا گزارشات)
 • امکان رویت جزئیات رسید، هنگام صدور سند حسابداری و مشاهده تمام اسناد حسابداری سیستم حسابداری و انتقالی از دیگر سیستم‌ها
 • آرشیو اسناد و مدارک
 • امکان تخصیص بهای عوامل غیرمستقیم (تسهیم هزینه‌های دوایر)
 • وجود فیلتر خاص در هر قسمت، جهت یافتن گزینه مورد نظر کاربر
 • ثبت دفاتر قانونی، روزنامه و کل (بر مبنای تعداد خطوط دفاتر)

تجمیع اطلاعات

مقدمه

مهمترین موضوع در دنیای اقتصادی امروز داشتن اطلاعات به موقع و با کیفیت جهت تصمیم­گیری بهینه است. نرم­افزار تجمیع اطلاعات همراهان سیستم گوهر این فرصت را به شرکت­های هلدینگی می­دهد که هر کدام از شرکت­های زیرمجموعه هلدینگ بدون نیاز به تغییر سیستم مالی­شان و با کدینگ مختص صنعت خودشان، بتوانند گزارشات درون­سازمانی و برون­سازمانی تهیه کنند و تنها کاری که لازم است انجام دهند این است که پایان هر روز کاری از طریق یک فایل اکسل داده­های مالی ثبت شده را به صورت سیستماتیک به نرم­افزار تجمیع اطلاعات همراهان سیستم گوهر بفرستند. دلیل اینکه از طریق فایل اکسل این کار انجام می شود این است که خیلی از شرکت­های نرم­افزاری این اجازه را به مصرف کننده نمی­دهند که بتوانند به دیتابیس آنها وصل شده و اطلاعات آنها را واکشی کرد. بنابراین بهترین راه، استفاده از فایل اکسل است چراکه تمامی نرم­افزارهای مالی امکان ارائه داده­های مالی در قالب فایل اکسل را به کاربر  می­دهند. و البته در صورتی که سایر سیستم­های مالی شرکت مادر و شرکت­های زیرمجموعه آن از جمله سیستم حسابداری جامع، سیستم حقوق و دستمزد و … نیز سیستم­های همراهن سیستم گوهر عمل انتقال اطلاعات به صورت سیستماتیک و بدون نیاز به ارسال اطلاعات از طریق فایل اکسل صورت می­گیرد که کار را به مراتب راحتتر می­کند.

لزوم استفاده از نرم­افزار تجمیع اطلاعات همراهان سیستم گوهر

در شرکت­های هلدینگی، شرکت مادر برای کنترل و نظارت بر شرکت­های زیرمجموعه خود و همچنین برای گزارشگری­های درون­سازمانی و برون­سازمانی، مقایسه عملکرد این شرکت­های زیرمجموعه، ارائه صورت­های مالی تلفیقی و … واحدی به نام واحد کنترل بازرسی یا اداره نظارت زیرمجموعه واحد مالی تعریف می­شود که مجموعه­ای از افراد در این واحد وظیفه­شان رسیدگی و بررسی اسناد مالی شرکت­های زیرمجموعه و تهیه گزارشات مورد نیاز شرکت مادر بود.

نرم­افزار تجمیع اطلاعات همراهان سیستم این امکان را به شرکت­های هلدینگی می­دهد تا بدون نیاز به تغییر نرم­افزار مالی شرکت­های زیرمجموعه­شان به طور روزانه به تک­تک اسناد مالی آنها به همراه ضمایم­شان دسترسی داشته باشید. شرکتی تحت عنوان هلدینگ یا در برخی مجموعه­ها واحد کنترل بازرسی یا اداره نظارت تعریف می­شود یک کدینگ جامع طراحی می­گردد تا بتواند فعالیت­های تمامی شرکت­ها با موضوعات مختلف را بتواند پوشش دهد و سپس ارتباط بین تک­تک کدینگ هر یک از شرکت­های زیرمجموعه با کدینگ شرکت هلدینگ برقرار می­شود و بدین ترتیب این فرصت را دارند تا داده­های تمامی شرکت­های زیرمجموعه را با توجه به نوع فعالیت­شان، نرخ بازده و ریسک شان را چک کنند. به طور مثال ببینند بازده شرکت سیمانی نسبت به ساختار سرمایه آن چقدر بوده. همچنین می­توان در یک جدول مقایسه­ای تمام شرکت­های زیرمجموعه را لیست کرد و بازده آنها را با هم مقایسه کرده و بازده آنها را نسبت به منابع­شان مقایسه کنیم و ببینیم کدامیک بیشترین بازده و کدامیک کمترین بازده را داشته. همچنین می­توان شرکت­ها را براساس صنعت­شان گروهبندی کرد و در قالب یک پرتفوی مقایسه کرد .

نحوه کارکرد نرم­افزار تجمیع اطلاعات همراهان سیستم گوهر

در نرم­افزار تجمیع اطلاعات همراهان سیستم گوهر به ازاء هر یک از شرکت­های زیرمجموعه هلدینگ یک شعبه تعریف می­شود و کدینگ هر کدام از این شرکت­ها در نرم­افزار تجمیع دقیقا همان کدینگی تعریف می­شود که داخل آن شرکت در حال استفاده است که برمبنای آن صفر و یک کدینگ­ها سندهای حسابداری این شرکت­ها در قالب اکسل به راحتی در نرم­افزار تجمیع اطلاعات همراهان سیستم بارگذاری می­شود) چراکه دقیقا کدینگ همان شرکت­ها در این سیستم تعریف شده­اند. (بنابراین تمامی رویدادهای مالی در قالب یک اکسل به تفکیک هر سند در نرم­افزار تجمیع اطلاعات هستند و شرکت هلدینگ می­تواند تمامی وقایع روزانه شرکت­های زیرمجموعه از جمله درآمدها، هزینه­ها، نحوه تسهیم منابع را در تمامی لایه­ها از گروه، کل و معین گرفته تا لایه تفصیل و مراکز و فعالیت­ها رصد کند و تا ریزترین لایه اطلاعات را بررسی کند. با این روش، بحث کنترل­های داخلی کاملا تحت نظارت هلدینگ قرار می­گیرد. در حالی که با نرم­افزار تجمیع اطلاعات همراهان سیستم تمامی اسناد مالی شرکت­های زیرمجموعه پایان هر روز مالی با تمام جزییات در محل هلدینگ در اختیار کارشناسان قرار می­گیرد. نکته مهم این است که تمامی اسناد را می­توان به همراه ضمایم آن به صورت مستند اینکه یک سند آیا دستور پرداخت داشته، آیا قرارداد داشته یا اینکه سندی برای هموارسازی سود ثبت شده است (در اختیار کارشناسان است به عبارتی مدیریت مستقیمی روی فعالیت هیئت مدیره­ها دارید، یعنی اثر حال و آینده هر تصمیمی که در هیئت مدیره­های شرکت­های زیرمجموعه گرفته می­شود را می­توانید در نرم­افزار تجمیع اطلاعات همراهان سیستم ببینید. در مجموع می­توان گفت با نرم­افزار تجمیع اطلاعات همراهان سیستم می­توان به طور روزانه و ما به ازاء هر تراکنش مالی نظارت کرد که شرکت­های زیرمجموعه با منابعی که هلدینگ در اختیارشان می­گذارد چه می­کنند نرم­افزار مدیریت شعب و تجمیع اطلاعات همراهان سیستم گوهر جهت استفاده در شرکت­های هلدینگی می­باشد که در شرکت مادر و شرکت­های زیرمجموعه­ آن به صورت مستقل و با سرفصل­های مرتبط با صنعت خود فعالیت دارند. در سیستم تجمیع اطلاعات و شعب این امکان به شرکت­های هلدینگی داده می­شود که سرفصل­های حساب هر شرکت از طریق یک مپینگ با سرفصل­های حساب شرکت­ها در ارتباط است و امکان گزارش­گیری تمام سطوح به تفکیک و تجمیع شعب داده می­شود.

 

کاربردهای نرم­افزار تجمیع اطلاعات همراهان سیستم گوهر

برخی از کاربردهای مهم نرم­افزار تجمیع اطلاعات همراهان سیستم گوهر به صورت فهرست­وار به شرح زیر می­باشد:

 • امکان تعریف شرکت­های زیر­مجموعه
 • امکان مدیریت کدینگ شرکت­های زیر مجموعه
 • یکپارچه­سازی و یکسان­سازی کدینگ سرفصل­های حساب شرکت­های زیرمجموعه و شرکت مادر
 • امکان ارتباط سرفصل­های شرکت­های زیر مجموعه با شرکت مادر از طریق ارتباط کدینگ
 • امکان تلفیق و تهیه صورت­های مالی تلفیقی
 • امکان اتصال به Power BI برای طراحی گزارشات دلخواه کاربر
 • امکان گزارش­گیری چند به چند هر کدام از شرکت­ها با یکدیگر
 • امکان انتقال اطلاعات هر یک از شرکت­های زیرمجموعه در کسری از ثانیه
 • امکان انتقال اطلاعات از طریق فایل اکسل زمانی که شرکت­های زیرمجموعه از سیستم­های مالی سایر شرکت­ها استفاده می­کنند.
 • امکان ردیابی تغییر هر حساب در شرکت­های زیرمجموعه
 • امکان گزارش­گیری در سطح هر یک از شرکت­های زیرمجموعه به صورت تجمیعی و مستقل
 • امکان گزارش­گیری در تمامی سطوح مدیریتی

 

 

 

 

 

معرفی زیر­سیستم های نرم­افزار تجمیع اطلاعات همراهان سیستم گوهر

کلیه قابلیت­های موجود در نرم­افزار تجمیع اطلاعات در قالب زیرسیستم های زیر در نرم­افزار موجود می­­باشد:

 1. زیرسیستم مدیریت شرکت­ها
 2. زیرسیستم کدینگ شعب و مادر
 3. زیرسیستم اسناد
 4. زیر سیستم گزارشات
 5. زیر سیستم دفاتر قانونی

انبار

انواع موجودی مواد و کالا دارایی تجاری هر سازمان محسوب می‌شود و ارزیابی آن برای کسب و کارها در اندازه‌های مختلف بسیار مهم و بااهمیت است. موجودی مواد و کالا از مواردی است که مستقیما با سود و مالیات شرکت ها در ارتباط است و می‌تواند در آن‌ها تاثیر بگذارد. مدیران سازمان‌های تجاری با استفاده از اطلاعات موجودی انبار در مورد کنترل هزینه‌های نگهداری موجودی، سفارش، تامین کالا در زمان مناسب و جلوگیری از کمبود مواد اولیه تصمیم می‌گیرند و اینجاست که بیشتر از هر زمان دیگر اهمیت حسابداری موجودی مواد و کالای با گزارشگیری‌های بهینه و با کیفیت مشخص می‌شود.

 

برخی ویژگی‌های نرم‌افزار انبار

 • معرفی انواع انبار بر اساس انواع موجودی (به ویژه انبار پای کار) جهت ایستگاه‌های تولید
 • امکان قفسه‌بندی و جانمایی محل فیزیکی کالاها در انبار و گزارشگیری تا ریزترین لایه قفسه
 • معرفی انواع کالا و انبار همراه با ویژگی‌های متنوع و فرمول کالا (شامل روش‌های قیمت‌گذاری، گروه‌بندی و ثبت زیرگروه‌های مختلف، واحد سنجش، بارکد و ….) به صورت نامحدود
 • تعریف کدینگ کالاها به صورت اتوماتیک و دستی و تعیین طول کد کالا با در نظر گرفتن تعدد کالاها
 • تعریف مشخصات مختلف برای هر کالا (کد کالا، بارکد کالا، مشخصات فنی، تاریخ تولید و انقضاء، تعریف انواع واحد سنجش، واحد سنجش اول و دوم، کنترل موجودی، کنترل حداکثر و حداقل موجودی، نقطه بحرانی و نقطه سفارش، میزان سفارش، محاسبه تلورانس واحد سنجش دوم و اطلاعات تکمیلی)
 • امکان ضمیمه تصویر هر کالا در فرم اطلاعات تکمیلی، ثبت ابعاد کالا و درج ایران کد مربوطه
 • امکان تعریف قیمت بازار و گزارشگیری مانده ریالی موجودی کالا بر اساس قیمت بازار به صورت ریالی
 • امکان ثبت قیمت روزانه به ازای کالاها جهت مقایسه مبالغ موجودی که بر اساس بهای تمام شده تاریخی در حساب‌ها ثبت شده است با قیمت بازار جهت گزارشات مدیریتی و درون سازمانی
 • امکان ردیابی کالا و مواد و همچنین کنترل و نمایش موجودی تعدادی و ریالی هر کالا در سطوح مختلف (در سطح کل شرکت یا انبار خاص)
 • امکان ارتباط بین کالا و فعالیت و اعمال اتوماتیک فعالیت در اسناد انبار برای به دست آوردن بهای تمام شده کالا
 • امکان تعیین روش قیمت‌گذاری با توجه به ویژگی کالاهای مختلف (میانگین موزون متحرک، FiFo  و شناسایی ویژه)
 • امکان تغییر فرمول کالا (افزایش، کسر یا تعیین مواد جایگزین برای اجزای فرمول کالا)
 • توانایی انتقال کالا بین انبارهای مختلف و انبار پای کار
 • تنظیمات اسناد انبار و تعیین مشخصات مورد نظر جهت نمایش در جزئیات هر یک از اسناد
 • امکان رسید و حواله بر مبنای سفارش کار، تولید انبوه، پروژه، مرکز مسئولیت با توجه به واحدهای سنجش اصلی و فرعی
 • صدور اسناد کنترل کیفی و بازرسی کالا و همچنین صدور اسناد اتوماتیک بر مبنای اسناد صادر شده مراحل قبل
 • ثبت اتوماتیک کاردکس کالا پس از ثبت هر رویداد اعم از رسید و حواله یا ورود و خروج
 • گزارش گردش کالا به تفکیک انبار، نوع و گروه کالا، نوع سند، با در نظر گرفتن واحد سنجش‌های فرعی و اصلی با توجه به بازه‌های زمانی مختلف (از سال تا سال، از ماه تا ماه، از تاریخ تا تاریخ)
 • گزارش مصرف کالا به تفکیک نوع کالا و مراکز هزینه و فعالیت‌ها با امکان انتخاب در واحدهای سنجش اصلی و فرعی
 • گزارش پیش‌بینی سفارش کالاها (میزان و نقطه سفارش، میانگین خروجی روزانه، پیش بینی خروجی، آخرین نرخ خرید، کد و عنوان آخرین فروشنده و …) با در نظر گرفتن بازه‌های زمانی مختلف
 • گزارش موجودی کالا در سطح نوع موجودی، انبار، گروه، کالا (بر مبنای ریز فعالیت، ریز سند، ریز گروه کالا و انبار)
 • گزارش تحلیلی هر کالا به صورت ریز (بر مبنای انبار، کالا، طرف مقابل، نوع سند، ماهانه و روزانه، به صورت مقداری و ریالی)
 • گزارش مرور خرید کالا بر اساس مرور موجودی، مرور انبار، گروه، کالا، فروشنده، مرکز مسئولیت، فعالیت و گزارش ریز هر کدام با تفکیک خرید داخلی و خارجی و همچنین نمایش برگشت از خرید داخلی و خارجی بر اساس دو واحد سنجش اصلی و فرعی
 • گزارش تفصیلی موجودی کالاها از ابتدای دوره تا پایان دوره
 • گزارش مقایسه‌ای انبارهای مختلف، با مقایسه نقطه سفارش انبارها، میزان سفارش، پیش‌بینی میانگین خروجی روزانه، پیش‌بینی خروجی، موجودی انبارهای مختلف، بر اساس بازه‌های زمانی متفاوت، گزارش اقلام راکد و اقلام کم گردش صدور کلیه اسناد مربوطه و انتقال خودکار به سیستم حسابداری و …
 • ثبت کالای ارسالی و دریافتی در کاردکس
 • گزارش انبار کالای امانی دریافتی از مشتری
 • امکان برگشت کلیه فرمهای فوق الذکر به صورت دستی و اتوماتیک تأیید و قیمت گذاری اسناد
 • امکان تأیید و برگشت از تأیید کلیه انبارها و اسناد به صورت کلی و جداگانه
 • امکان نرخ‌گذاری محصولات و نیمه‌ساخته‌ها به صورت واقعی و انتقال اتوماتیک به اسناد محصول و نیمه‌ساخته
 • امکان قیمت‌گذاری و برگشت از قیمت‌گذاری کلیه انبارها و کلیه اسناد خروجی به صورت کلی و جداگانه
 • امکان انتقال ریالی پایان دوره سال قبل به ابتدای دوره سال جاری
 • امکان اعلام لیست اسناد رسید فاقد قیمت‌گذاری، در هنگام قیمت‌گذاری اسناد خروجی، جهت محاسبه قیمت خروجی کالا
 • صدور اسناد اتوماتیک و فراخوانی سندها بر مبنای اسناد صادر شده قبلی دوره های استاندارد
 • امکان تعریف دوره های استاندارد مصرف مواد در بازه های زمانی مورد نظر
 • امکان اعلام نرخ استاندارد و واقعی کالاهای استاندارد
 • قیمت گذاری استاندارد اسناد
 • امکان انتقال ریالی استاندارد پایان دوره سال قبل به ابتدای دوره سال جاری
 • امکان برگشت از قیمت‌گذاری استاندارد
 • معین‌گذاری اسناد انبار
 • تعریف معین‌های ثابت انبار
 • تعریف معین‌های موجودی، بستانکار خرید، پیش‌پرداخت، هزینه حمل، کسورات اضافات انبارگردانی جهت معین‌گذاری اتوماتیک
 • تعریف معین‌های مصرف انبار، جهت معین‌گذاری اتوماتیک اسناد انبار و صدور اتوماتیک سند حسابداری
 • شرح آرتیکل‌های اسناد انبار به صورت پیش‌فرض
 • صدور اسناد و انتقال خودکار به سیستم حسابداری و …
 • گزارشات تکمیلی انبار
 • گزارش کاردکس تعدادی کالا
 • گزارش کاردکس ریالی کالا
 • گزارش گردش موجودی کالا با امکان انتخاب نوع سند، کالا و انبار مورد نظر با در نظر گرفتن واحد سنجش اصلی و فرعی
 • گزارش گردش موجودی کالا با در نظر گرفتن سند پایان دوره و عدم در نظر گرفتن سند پایان دوره
 • گزارش مرور موجودی کالا با در نظر گرفتن نوع موجودی، نوع انبار، نوع گروه کالا، مرکز مسئولیت مربوطه، فروشنده، نوع سند و ریز هر کدام از موارد مذکور و همچنین امکان تهیه گزارش گردش تک تک اسناد
 • تعریف معین‌های مصرف انبار، جهت معین‌گذاری اتوماتیک اسناد انبار و صدور اتوماتیک سند حسابداری
 • شرح آرتیکل‌های اسناد انبار به صورت پیش‌فرض
 • صدور اسناد و انتقال خودکار به سیستم حسابداری و …
 • گزارشات تکمیلی انبار
 • گزارش کاردکس تعدادی کالا
 • گزارش کاردکس ریالی کالا
 • گزارش گردش موجودی کالا با امکان انتخاب نوع سند، کالا و انبار مورد نظر با در نظر گرفتن واحد سنجش اصلی و فرعی
 • گزارش گردش موجودی کالا با در نظر گرفتن سند پایان دوره و عدم در نظر گرفتن سند پایان دوره
 • گزارش مرور موجودی کالا با در نظر گرفتن نوع موجودی، نوع انبار، نوع گروه کالا، مرکز مسئولیت مربوطه، فروشنده، نوع سند و ریز هر کدام از موارد مذکور و همچنین امکان تهیه گزارش گردش تک تک اسناد
 • گزارش پیش بینی سفارش با در نظر گرفتن بازه زمانی مورد نظر
 • گزارش مرور خرید بر اساس مرور موجودی، مرور انبار، مرور گروه کالا، مرور کالا، فروشنده، مرکز مسئولیت، فعالیت و ریز هر یک از موارد مذکور
 • گزارش موارد برگشت از خرید داخلی و خارجی بر حسب انبار، موجودی، فروشنده، مرکز مسئولیت و فعالیت
 • گزارش تحلیلی مرور موجودی کالا
 • تهیه کلیه گزارشات فوق، در قالب نمودار
 • عملیات افتتاح و اختتام انبار
 • بستن سال مالی به تفکیک انبار به صورت اتوماتیک و صدور سند پایان دوره
 • افتتاح سال مالی جدید و انتقال سند پایان دوره قبلی به ابتدای دوره سال جاری
 • امکان انتقال مقداری و ریالی انبار از پایان دوره سال قبل به ابتدای سال جاری
 • امکان انتقال مقداری انبار از پایان دوره سال قبل به ابتدای سال جاری بدون انتقال ریالی
 • امکان حذف سند ابتدای دوره و صدور مجدد آن

 

 

انبارگردانی

 • گزارش گردش انبار کالای امانی به تفکیک انبار، ریز طرف مقابل، ریز موجودی و ریز نوع سند انبارگردانی
 • امکان انبارگردانی در مقاطع زمانی مختلف
 • تعریف نوع و روش انبارگردانی
 • تعریف مسئول انبارگردانی هر انبار به طور مجزا
 • تعیین تعداد دفعات شمارش انبارگردانی و تعیین شرط شمارش کالاها با توجه به مقدار، ریال و گردش موجودی کالا
 • امکان انتخاب انبار یا انبارهای مورد نظر کاربر برای هر دوره انبارگردانی
 • صدور تگ شمارش انبارگردانی بر اساس شرط تعیین شده توسط کاربر و به تفکیک انبار و تعداد دفعات شمارش
 • ثبت شمارش موجودی کالا با توجه به دفعات شمارش
 • نمایش مغایرت موجودی با شمارش اول، دوم و سوم، مغایرت شمارش اول و دوم، مغایرت شمارش اول و سوم، مغایرت شمارش دوم و سوم

 

کسر و اضافات انبار

 • ثبت اسناد اضافات و کسورات انبارگردانی به صورت اتوماتیک و دستی
 • انتقال موجودی تعدادی و ریالی به دوره مالی جدید بر اساس سند مبنا
 • گزارش کسر و اضافه انبار
 • گزارش رسید اضافات و حواله کسورات انبارگردانی به صورت تعدادی و ریالی، بر اساس واحد سنجش اصلی و فرعی و به تفکیک ریز انبار، ریز کالا، ریز گروه کالا و گردش کالا
 • کسر و اضافات انبار (بر مبنای روش‌های قیمت‌گذاری، آخرین نرخ خرید و به صورت دستی یا قیمت روز کالا)

فروش

فاصله ریسپانسیو را تنظیم کنید، اندازه فونت را تغییر دهید، بخشها را در دستگاههای خاص مخفی کنید.

فروش فروشگاهی

معرفی نرم افزار فروشگاهی همراهان سیستم گوهر

امروزه فروشگاه­ها با حجم بالایی از تراکنش مواجه هستند که می­ بایست تمامی فرآیندهای مالی فروشگاه ما برای موفقیت به صورت دقیق و یکپارچه گردآوری می شود که در عین دقت سرعت بالا ثبت اطلاعات در آن بسیار راحت است.

برخی قابلیت­ های نرم ­افزار فروشگاهی همراهان سیستم گوهر

 • امکان تنظیمات سیستم فروشگاهی بر اساس کسب و کارهای مختلف
 • امکان تنظیمات اطلاعات ثابت در فاکتور بر اساس کاربرهای مختلف
 • امکان تنظیم صدور حواله انبار و صدور اسناد خزانه در حالت­های مختلف سند
 • امکان فعال کردن محاسبه اتوماتیک ارزش افزوده در فاکتور فروش
 • امکان اضافه کردن اطلاعات اضافی در فاکتور برای کسب و کارهای مختلف
 • امکان تعریف صندوق فروشگاهی
 • امکان تعریف دستگاه­های کارتخوان
 • امکان تعریف بارکدهای مختلف، بارکد وزنی و غیره
 • امکان صدور فاکتور به سهولت و سرعت بالا
 • امکان نمایش سابقه فروش مشتری و فروش کالا در فاکتور فروش
 • امکان تسویه فاکتور به صورت نقد، کارتخوان و ترکیبی
 • امکان ارسال فاکتورها به سیستم فروش شرکتی
 • امکان تعریف قیمت کالا بر اساس پارامترهای مختلف
 • امکان صدور اسناد انبار و اسناد خزانه و اسناد مای
 • امکان تعریف مشتری و گروه های مشتری
 • گزارش لیست فاکتورها بر اساس روز و بازده زمانی مورد نظر کاربر
 • گزارش مرور فروش
 • گزارش موجودی کالا
 • گزارش کاردکس کالا
 • گزارش حساب مشتری

حقوق و دستمزد

معرفی نرم افزار کارگزینی و حقوق و دستمزد، همراهان سیستم گوهر

سیستم حقوق و دستمزد که یک بانک اطلاعاتی یکپارچه ، قابل دسترس و قابل اتکاء می باشد که براساس مدلهای مختلف بیمه ای اعم از سازمان تامین اجتماعی – سازمان بازنشستگی کشوری و… همچنین  انواع استخدامی اعم از تمام وقت – پاره وقت –ساعتی و…طراحی و تنظیم میشود ، که می توان با اتکا بر آن  جامعترین اطلاعات پرسنلی از زمان ورود کارمند به شرکت تا زمان ترک محل کار(شامل ساعات اضافه کار، تاخیر و غیبت ، مرخصی و …) را در اختیار قرار دهد  همچنین در هر لحظه گزارشات مورد نیاز را در اختیار کاربران وسایر ذینفعان  قرار میدهد. با بهره گیری از این سیستم در کمترین زمان و با صرف حداقل هزینه محاسبات حقوق و دستمزد پرسنل شرکت، صورت می پذیرد و خطای نیروی انسانی در محاسبات از بین رفته و امکان گزارش گیری در سطوح مختلف تا ریزترین لایه ها به آسانی میسر می گردد. سیستم حقوق و دستمزد از قوانین اداره کار و رفاه اجتماعی  پیروی می کند، و با تغییرات هر ساله این قوانین و اعلام اداره کار و سازمان امور مالیاتی کشور مبنای محاسبه حقوق و مزایا تغییر می نماید که سیستم حقوق و دستمزد قابلیت هماهنگی با این تغییر قوانین در هر زمان از سال مالی را دارد. حقوق و دستمزد پرداختی به کارکنان به ویژه در موسسات تولیدی یکی از مهمترین اقلام هزینه ای شرکت را تشکیل می دهد.  در ایران طبق قانون مالیات بر درآ مد، کارفرما موظف است، هر ماهه فهرست کاملی شامل اسامی کارکنان  و میزان حقوق و دستمزد ناخالص ، حقوق مشمول مالیات و مبلغ مالیات حقوق پرسنل  را تهیه و  تنظیم نماید و به صورت مکانیزه به سایت دارایی تسلیم نماید و همچنین طبق قوانین سازمان  تأمین اجتماعی، الزام است هر ماهه لیست بیمه پرسنل شامل اطلاعات پرسنلی، کارکرد ماهانه، مبلغ دستمزد روزانه و ماهانه پرسنل، حق بیمه سهم کارمند و کارفرما  کسورات آنها  و سایر موارد به سازمان تامین اجتماعی ارسال شود.

برخی قابلیت های نرم افزار کارگزینی و حقوق و دستمزد همراهان سیستم گوهر

 • امکان تعریف چارت سازمانی، در دو قالب واحد سازمانی و پست سازمانی و انتساب هر پست به پرسنل
 • اتصال به انواع دستگاههای حضور و غیاب و دریافت اطلاعات از دستگاههای کارت ساعت زنی
 • تعریف انواع استخدامی (به تعداد نامحدود و با ویژگیهای متفاوت)
 • تعریف قوانین محاسباتی هر استخدام با توجه به انواع تعرفه های بیمه
 • تعریف انواع بیمه و شعب مربوطه با ویژگیهای منحصر به فرد برای هر نوع بیمه و انتساب آنها به پرسنل، جهت تهیه گزارش بیمه
 • تعریف ردیفهای پیمان برای هر قرارداد
 • تعریف واحدهای مالیاتی با شماره پرونده های متفاوت برای یک شرکت خاص و انتساب آنها به پرسنل، جهت ارائه گزارش به امور مالیاتی
 • تعریف جداول مالیاتی ماده 131 و 104 برای هر سال و هر نوع استخدام به طور مجزا، جهت محاسبه مالیات
 • تعریف جدول تقویم کاری، جهت مشخص نمودن میانگین ساعات کاری روزانه و همچنین تعداد روزهای موثر کاری در هر ماه از سال
 • تعریف انواع مرخصی با ویژگیهای مختلف برای هر نوع مرخصی
 • تعریف عوامل حقوقی متفاوت و همچنین تعریف پارامترهای محاسباتی برای هر عامل و تعیین اولویت نمایش عوامل در فیش حقوقی
 • معرفی اطلاعات پرسنل به صورت کامل (امکان ورود مشخصات فردی، عکس پرسنلی، امضاء، تعیین موقعیت جغرافیایی محل سکونت)
 • صدور احکام کارگزینی و محاسبه تعدیلات ناشی از تغییر حکم
 • صدور حکم متمم و محاسبات مربوطه
 • امکان صدور احکام گروهی برای پرسنل و حذف گروهی احکام
 • ورود کارکرد ماهانه پرسنل به صورت فردی و گروهی
 • امکان هرگونه پرداخت خارج از کارکرد ماهانه (بین ماه)
 • محاسبه و صدور فیش حقوق (فیش حقوق، عیدی و … به صورت فردی و گروهی)
 • تعریف انواع وام (ثبت درخواستهای وام، قسط بندی و تسویه دستی و اتوماتیک)
 • تعریف صندوق پس انداز و بیمه های تکمیلی و کسور متفرقه
 • امکان تایم شیت، جهت تفکیک هزینه های دستمزد مستقیم از هزینه های جذب نشده
 • تخصیص مزایا به تفکیک عوامل حقوقی به مراکز مسئولیت و پروژه ها
 • گزارشات فایل بانک، مالیات و بیمه و تهیه دیسکتهای بانک و مالیات و بیمه
 • گزارش لیست حقوق و مزایا به تفکیک اشخاص به صورت ماهانه و تجمیعی
 • تهیه خلاصه گزارش ماهانه مالیات و خلاصه لیست 12 ماهه مالیات
 • گزارش مانده مرخصی، سنوات و پس اندازهای پرسنل
 • صدور کلیه اسناد مربوطه و انتقال خودکار به سیستم حسابداری و …

خزانه داری

فاصله ریسپانسیو را تنظیم کنید، اندازه فونت را تغییر دهید، بخشها را در دستگاههای خاص مخفی کنید.

دارائی ثابت

فاصله ریسپانسیو را تنظیم کنید، اندازه فونت را تغییر دهید، بخشها را در دستگاههای خاص مخفی کنید.

بهای تمام شده

معرفی نرم افزار بهای تمام شده کالا و خدمات همراهان سیستم گوهر

با توجه به حجم اطلاعات وسيع و تنوع روش هايي كه حسابداري صنعتي با آن رو به رو است وجود يك نرم افزار جامع بهای تمام شده مي تواند با تسهيل در ثبت، طبقه بندي و گزارشگري كمك شاياني به حسابداران صنعتي نمايد. در راستای این هدف سيستم محاسبه بهاي تمام شده با قابليت هاي منحصر به فرد به سيستم های جامع مالي گوهر اضافه شده است.

سيستم بهاي تمام شده همراهان سیستم گوهر زيرمجموعه اي از سيستم های این مجموعه است كه ماموریت اصلی آن عبارتست از جمع آوری, طبقه بندی، کنترل و تسهیم هزینه های استاندارد و واقعی (مواد، دستمزد و سربار) و محاسبه بهای تمام شده محصولات تولیدی و محاسبه انحرافات ناشی از تعامل بهای تمام شده واقعی و استاندارد. کاربرد این سیستم براي شرکت هایی است كه مايل هستند هزينه يابي محصولات خود را به روشهاي گوناگون و با سرعت و دقت بالا انجام دهند. سیستم بهای تمام شده همراهان سیستم گوهر، اطلاعات به ‌موقع، دقیق و مناسب فعالیت‌های تولیدی سازمان را ارائه داده و بستر مناسبی برای پیاده‌سازی حسابداری سنجش مسئولیت فراهم می‌کند. اطلاعات تهیه شده توسط سیستم حسابداری بهای تمام شده برای تعیین قیمت فروش، کنترل و کاهش هزینه‌ها، تجزیه و تحلیل سودآوری هر یک از انواع تولیدات، تصمیم‌گیری درباره توسعه فعالیت‌ها، جایگزینی ماشین‌آلات و … مورد استفاده قرار می­گیرد.‌ ستانده‌ها و اطلاعات این سیستم مدیران سازمان شما را در استفاده بهینه از امکانات بالقوه، ایجاد فرصت‌های جدید، بهبود وضعیت موجود، برقراری کنترل‌های عملیاتی و پیش‌بینی دقیق‌تر آینده‌ی فعالیت‌ها یاری کرده و فرایند مدیریت را از طریق ارزیابی عینی اطلاعات به‌دست آمده، بهینه می‌کند.

لازم به ذکر است در برخی موسسات تولیدی، توليد هر محصول حتي در يك دوره خاص معمولاٌ مي تواند با اتكاء به روش ها و منابع مختلف (تنوع در ماده مصرفي يا ماشين آلات مختلف و گوناگون) صورت پذيرد. در اين گروه از موسسات جمع آوري اطلاعات مورد نياز (مثلاٌ فرمولاسيون و آمار توليد به تفكيك روش ساخت) مي بايستي به كمك سيستم هاي خاص حوزه مهندسي و توليد صورت پذیرد. سيستم انبار و تولید همراهان سیستم گوهر اين امكان را در اختيار كاربران قرار مي دهند كه ضمن امكان معرفي روش اصلي توليد (يعني آنچه در مؤسسه مزبور جاري است) روش ها و فرمولاسيون متفاوت توليد يك محصول را معرفي و آمار توليد هر روش را جداگانه جمع آوري و ثبت نمايد. در اين روش اطلاعات حوزه توليد پس از ويرايش و كنترل هاي لازم در اختيار سيستم بهاي تمام شده قرار مي گيرد و آن را قادر مي سازد تا بهاي تمام شده محصولات را كه در طول دوره مي تواند به روش هاي متفاوت توليد شده باشد، محاسبه نمايد. صنايعي نظير قطعه سازي، شيميايي، فولاد و همچنین شرکت های تولید کننده لوازم خانگي از جمله اين صنايع مي باشند.

برخی قابلیت های سیستم بهای تمام شده

 •  امکان تعریف دوره های استاندارد
 • انتقال نرخ استاندارد از سیستم بوجه به بهای تمام شده و در نهایت انتقال آن به سیستم انبار
 •  امکان استفاده از سیستم بهای تمام شده مجزا از سیستم بودجه
 •  امکان پیش بینی هزینه های سربار تولید ایستگاه های مختلف دوایر(اداری، خدماتی، تولیدی)
 •  امکان محاسبه زمان جذب دستمزد و سربار جذب شده، امکان انتقال نرخ استاندراد و واقعی مواد اولیه به سیستم انبار
 •  امکان انتقال ریال بهای تمام شده استاندارد و واقعی نیمه ساخته ها و محصولات به سیستم انبار
 •  محاسبه انحرافات و نحوه سند زدن آنها و ارتباط به معین های مورد نظر
 •  امکان تعریفBOM های مختلف با روش ساخت های مختلف وارتباط آن با سیستم بودجه، انبار، بهای تمام شده،
 •  گزارش محاسبه نرخ محصولات و نیمه ساخته ها به ریز مواد مستقیم، دستمزد مستقیم، دستمزد غیرمستقیم، سربار مستقیم و سربار غیر مستقیم
 •  گزارش هزینه محصولات تکمیل نشده
 •  گزارش هزینه های جذب نشده
 • گزارش انحرافات نرخ و مصرف مواد
 •  گزارش انحرافات دستمزد (نرخ دستمزد و کارایی دستمزد)
 •  گزارش انحرافات سربار (انحراف هزینه و انحراف ظرفیت)
 •  گزارش هزینه مراکز خدماتی و تسهیم آنها در سیستم بهای تمام شده به صورت استاندارد و واقعی
 •  گزارش هزینه ایستگاه های تولیدی و نمایش سهم از دوایر خدماتی
 •  گزارش مقایسه ای نیمه ساخته ها و محصولات به نرخ استاندار و واقعی
 •  گزارش بهای نیمه ساخته ها محصولات تکمیل شده به ریز مواد، دستمزد، سربار
 •  گزارش نقطه سربه سر و هزینه های متغیر و ثابت
 • گزارش محاسبه حاشیه فروش و متوسط حاشیه فروش و نسبت های مربوطه در نقطه سر به سر

بودجه ریزی عملیاتی

فاصله ریسپانسیو را تنظیم کنید، اندازه فونت را تغییر دهید، بخشها را در دستگاههای خاص مخفی کنید.

تولید

فاصله ریسپانسیو را تنظیم کنید، اندازه فونت را تغییر دهید، بخشها را در دستگاههای خاص مخفی کنید.

تدارکات

فاصله ریسپانسیو را تنظیم کنید، اندازه فونت را تغییر دهید، بخشها را در دستگاههای خاص مخفی کنید.

تسهیلات

فاصله ریسپانسیو را تنظیم کنید، اندازه فونت را تغییر دهید، بخشها را در دستگاههای خاص مخفی کنید.

مجامع

فاصله ریسپانسیو را تنظیم کنید، اندازه فونت را تغییر دهید، بخشها را در دستگاههای خاص مخفی کنید.

صورت های مالی

فاصله ریسپانسیو را تنظیم کنید، اندازه فونت را تغییر دهید، بخشها را در دستگاههای خاص مخفی کنید.